- Zbiornik gazu jest jednym z podstawowych elementów instalacji gazowej. W warsztacie AGAZ nasi pracownicy postarają się jak najdokładniej dobrać optymalną wersję zbiornika do Państwa samochodu.
Z czego wybierać? Ze względu na kształt, zbiorniki dzielimy na cylindryczny (w kształcie walca) oraz toroidalny (o kształcie koła zapasowego). - Pierwszy z nich może być montowany praktycznie w każdym bagażniku. Jednak z powodu swoich gabarytów wymaga dużej powierzchni bagażowej lub ładunkowej w samochodzie.
Zupełnie inaczej jest z drugim rodzajem. Zbiornik toroidalny jest najczęściej montowanym zbiornikiem instalacji LPG. We Wrocławiu również często sięgamy po rozwiązanie tego typu, ponieważ umieszczenie zbiornika we wnęce koła zapasowego (najczęściej pod bagażnikiem; w niektórych pojazdach wnęka znajduje się pod podwoziem) nie powoduje zmiany funkcjonalności bagażnika – w końcu nic nie zajmuje przestrzeni bagażowej. - Pozostaje tylko jeden problem… Co zrobić z kołem zapasowym? Do każdego montowanego przez nas zbiornika toroidalnego w Agaz bezpłatnie dajemy Ci specjalny pokrowiec, w który możesz zapakować koło i wozić je w bagażniku. To także świetny sposób na dodatkowy schowek – w pokrowcu jest sporo miejsca na rękawiczki czy narzędzia.
- Innym rozwiązaniem jest zakup preparatu do awaryjnej naprawy przedziurawionej opony, który uszczelni ją na tyle skutecznie, że spokojnie będziesz mógł dojechać do zakładu wulkanizacyjnego. Dzięki temu można zupełnie zrezygnować z wożenia koła zapasowego.
Zbiornik LPG jest ważny przez 10 lat, po upływie tego okresu należy wymień butlę na nową w Agaz lub ponownie ją zalegalizować. Sam zbiornik może być używany przez okres 20 lat, więc można wykonać jedną legalizację zbiornika.